Inspektor Sword i Ból

Ileż znaczeń może mieć zwykłe słowo „ból”! – zachwycał się Sword. – Boli nas kiedy ukłujemy się w palec, ale równocześnie boli nas, kiedy urwie nam nogę. A przecież te dwa bóle są do siebie zupełnie niewspółmierne… O, jakiż ubogi jest nasz język! Czyż takie ukłucie można porównać do ucięcia kończyny żywcem? Albo do wyrywania zębów bez znieczulenia? A przecież i wtedy i wtedy odczuwamy ból. A jedyną różnicą, którą możemy poczynić, to zapisać to jako Ból. Czyli coś, co naprawdę BOLI. Urwana kończyna rzeczywiście BOLI, podczas kiedy zadrapanie tylko boli.

            Ciekaw jestem, czy nasi przodkowie zastanawiali się nad tym zagadnieniem. Przecież wtedy tortury były popularniejsze niż dziś. Poza tym nie znali tak dobrych znieczuleń jak my… Oni musieli być bardziej oswojeni z bólem i Bólem. Chociaż może z powodu tego oswojenia przesunęła się dla nich granica, w której odczuwali Ból? Może dla nich to, co nas by ZABOLAŁO byłoby jedynie bólem? Czy to znaczy że zniewieścieliśmy? Czy to znaczy, że wszystkie marzenia o przeniesieniu się w romantyczną epokę rycerzy należałoby porzucić, gdyż, gdybyśmy się tam znaleźli, to zostalibyśmy wyśmiani jako słabeusze?

            No tak, nasza wytrzymałość na Ból musiała się zmniejszyć… Żyjemy o wiele wygodniej, mamy przedoperacyjne znieczulenia, samochody… Jesteśmy zniewieściali… Gdzież nam do tych wspaniałych wojowników, czy nawet żołnierzy sprzed dwustu – trzystu lat…

            – Jesteś zniewieściałym gównem, które nie może wytrzymać najlżejszego nawet bólu! – Wykrzyknął nagle Sword. Później mówił jeszcze inne rzeczy, a tortu… przesłuchiwany przez niego przestępca zastanawiał się w rzadkich przerwach, dlaczego ten świr każe mu być jak rycerz?

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Inspektor Sword i Ból

    1. Oczywiście tak. Sądzę jednak, że Inspektor Sword jako prawdziwy twardziel nie zaprząta sobie głowy takimi bzdurami jak rozterki psychiczne. A już tym bardziej nie ma na nie czasu ów tor… przesłuchiwany przestępca ;)

      Polubienie

Skomentuj Tekst!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s